برای بسیاری از ما اقامت در هتل در طول سفر به دلیل سهولت در رزرو و خدماتی که به طور معمول در هتل ها ارائه می شود انتخاب اول است. اما به دلیل تنوع هتل هایی که در هر منطقه وجود دارد انتخاب ساده ای نیست و باید قبل از انتخاب مواردی مثل قیمت، امکانات، دسترسی و … بررسی شود. در این بلاگ میخواهیم یاد بگیریم که چگونه یک هتل خوب و مناسب انتخاب کنیم. در ادامه چند معیارانتخاب مناسب ترین هتل را نام برده و توضیح می دهیم که چگونه میتوانید با بررسی این موارد مناسبترین هتل را با توجه به علایق و شرایطتان انتخاب کنید پس با ما همراه باشید.

اولین معیار، رنج قیمت

منطقی است که اولین معیار انتخاب برای هر شخص رنج قیمتی است. هر کسی که قصد سفر دارد بودجه ای به سفر خود تخصیص می دهد و با توجه به میزان این بودجه میتواند تصمیم بگیرد که چه مبلغی را صرف اقامت خود کند و با توجه به این موضوع برود سراغ هتل های 2 تا 5 ستاره و به بررسی سایر معیارهایش در بین مجموعه هتل های مناسب با بودجه اش بپردازد.

دومین معیار، هدف از سفر

شاید عجیب باشد اما مطمئنا هدف از سفر و نوع سفرتان در انتخاب هتل مناسب بی تاثیر نیست. گاها ممکن است قصد شما از سفر گذراندن بیشتر زمان در هتل و استفاده از امکانات هتل مانند استخر، سونا، جکوزی، رستوران و … باشد و به عبارتی قصد یه سفر ریلکسی و استراحت دارید که دراین صورت حتما بهتر است بودجه ی بیشتری را به اقامت خود تخصیص دهید و شیک ترین و مجهزترین هتلی که می توانید را رزرو کنید. اما برعکس ممکن است شما عازم سفری شوید که بیشتر ماجراجویانه است و شما قصد دارید هر روز صبح اتاق هتلتان را ترک کرده و به دیدن نقاط دیدنی شهر بروید و شب برای استراحت بازگردید در این صورت لازم نیست هتلی را رزرو کنید که استخر داشته باشد و زیادی لوکس باشد چون شما زمان کمی را در هتلتان سپری خواهید کرد و می توانید هتلی با امکانات کمتر رزرو کنید و بیشتر بودجه ی سفرتان را صرف گشت و گذار کنید.

سومین معیار، مقصد سفر

شهر مقصد معیار مهم دیگری است که می تواند در انتخاب هتلتان تاثیرگذار باشد. مثلا اگر شما می خواهید به شهری مانند یزد سفر کنید و از دیدن بافت سنتی آن لذت ببرید مطمئنا دلتان میخواهد در هتلی اقامت کنید که بافتی سنتی و تاریخی دارد و صبحانه و ناهار برایتان غذای محلی سرو می کند. اما اگر عازم سفر به جزیره ی کیش هستید شاید دلتان هتل شیک و مدرن بخواهد که دکوراسیون و امکانات امروزی دارد. جدا از حال و هوای شهر مقصد که در انتخاب نوع محل اقامتتان تاثیر گذار است، نوع گردشگری شهر مقصد نیز می تواند در انتخاب شما تاثیر بگذرد. برای مثال شهر آنتالیای ترکیه را در نظر بگیرید مبنای گردشگری این شهر هتل های لوکس، مجهز، مفرح و UA آن هستند. همه ی هتل های این شهر طوری طراحی و ساخته شده اند که مسافران نیازی به خروج از هتل احساس نکنند. وجود چندین رستوران، استخر، سواحل اختصاصی، آرایشگاه و برنامه های زنده در محوطه ی هتل مسافران را در کل طول سفر در هتل نگه خواهد داشت. و دلیل سفر گردشگران به این شهر هم همین هتل هاست و نه بازدید از جاذبه های دیگر شهر. اما در شهر استامبول ترکیه داستان فرق میکند، بسیاری از گردشگران این شهر به دنبال دیدن جاذبه های تاریخی این شهر، خیابان ها و مراکز خرید معروفش هستند و به همین دلیل شاید یک هتل با امکانات حداقلی جهت استراحت برایشان کافی باشد.

چهارمین معیار، موقعیت مکانی هتل

موقعیت مکانی هتل با توجه به برنامه ی سفرتان می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. برای مثال برای زائران امام رضا(ع) نزدیکی به حرم مطهر رضوی مهم ترین معیار انتخاب است. با در نظر گرفتن این که آیا در طول سفر وسیله ی شخصی دارید یا نه و چقدر تمایل به پیاده روی دارید و چه مکان هایی را برای بازدید در نظر دارید می توانید هتل هایی را که در محدوده ی مورد نظرتان هستند پیدا کرده و با توجه به سایر معیارها هتل مناسبتان را انتخاب کنید.

 پنجمین معیار، امکانات هتل

امکانات هتل جز معیارهایی است که معمولا اول از همه سنجیده می شود در صورتی که ممکن است خیلی پر اهمیت نباشد. از این جهت که ممکن است با توجه به معیارهای ذکر شده در بالا شما در طول سفرتان اصلا فرصت نکنید که از امکانات هتل استفاده کنید. پس امکاناتی را برای هتل مناسبتان مدنظر قرار دهید که می دانید حتما به دردتان می خورد. مثلا ممکن است یک هتل استخر داشته باشد اما شما برنامه ی سفرتان تکمیل است و فرصت استفاده را نخواهید داشت پس بهتر است تمرکزتان را روی نکاتی قرار دهید که میتوانید از آن ها استفاده کنید مانند رستوران، کافی شاپ، مهد کودک و… .

ششمین معیار، غذای هتل

غذای هتل از آن ویژگیهایی است که تا سالها از یاد مسافران هتل نمی رود. به ویژه اگر خوب باشد. غذای هتل از سایر امکانات جداست و بسیار پر اهمیت است و تقریبا برای همه مسافران جدا از سن وسال و جدا از نوع سفر و مقصد سفرشان اهمیت زیادی دارد. البته نمی توان قبل از سفر درباره ی کیفیت غذای هتل اطلاعات کاملی کسب کرد مگر این که نظرات مسافران قبلی هتل را از سایت رزرو هتل بخوانید که مطمئنا در نظرات خود به غذای هتل و کیفیت آن اشاره خواهند کرد.

هفتمین معیار، نظافت و خدمات هتل

نظافت هتل برای مسافران اهمیت ویژه ای دارد به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا که رعایت نشدن نظافت میتواند سلامتی و جان مسافران را در معرض خطر قرار دهد به همین دلیل مسافران توقع دارند که هتل آنقدر تمیز باشد که بتوانند مثل خانه ی خودشان در آن احساس راحتی کنند و توقع به جایی هم هست. باید این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر هتل های ستاره دار در داخل و خارج کشور نظافت قابل قبولی دارند و هرچه هم تعداد ستاره ها بیشتر شود سطح ارائه خدمات نظافتی بالاتر خواهد رفت. اما باز هم ممکن است یک هتل دو ستاره کوچک هم بسیار تمیز باشد که این نکات را تنها می توانید با خواندن نظرات مسافران قبلی دریابید.

اکنون که با معیارهای انتخاب هتل مناسب آشنا شدید نیاز به بستری دارید که همه هتل ها را با امکانات، موقعیت مکانی، قیمت، عکس و نظرات مسافران قبلی به شما معرفی کند تا به راحتی بتوانید هتل مناسبتان را انتخاب و رزرو کنید. این بستر به بهترین شکل در سایت رزروینگ هتل فراهم است. این سایت مجموعه ی کاملی از هتل های داخلی و خارجی را با اطلاعات کامل و قیمت های رقابتی به شما معرفی کرده و امکان رزرو را به صورت آنلاین برای شما فراهم کرده است. پشتیبانی تلفنی این سایت برای پاسخ به سوالات بیشتر و راهنمایی شما همیشه در دسترس است.